Ročník 2021

Kreativita je zásadní pro realizaci prosperující, udržitelné a inovativní společnosti. Večer slavnostního předávání Ceny kreativních hrdinů včetně volby Kreativního superhrdiny přítomným obecenstvem bylo spontánní oslavou kreativity.
14. října 2021 ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi převzalo ocenění následujících pět vítězů ve svých kategoriích přínosu pro člověka, společnost a životní prostředí.

Kreativní superhrdina

Jitka Andrlíková

kategorie 1 : 100 000
Jitka má velmi inovativní vize a nápady, jak své osobní zkušenosti proměnit v nástroj vzdělávání tam, kde jiné pedagogické metody příliš nefungují. Zaměřuje se především na využití interaktivních vzdělávacích divadelních prostředků pro prevenci sociálně problematických jevů, jako je šikana a kyberšikana, nedostatečná finanční gramotnost, mentální anorexie nebo dětská obezita a domácí násilí.
https://www.forumppv.cz/

Výherci kategorií

Cyril Klepek

kategorie 1 : 1 000 000 000
Na základě obchodního modelu založeného na datech a poháněného vášní spojuje Cyril a jeho tým digitalizaci trhu s odpady s praktickými znalostmi z terénu. Cyrilovi a jeho týmu se podařilo vytvořit platformu, která propojuje společnosti v různých evropských zemích a slaďuje stavební odpad se skutečnou poptávkou, což umožňuje uzavírání cyklů na místní úrovni. Tím se šetří vzácné zdroje a emise CO2.
https://www.cyrkl.com/cs/

Josef Průša

kategorie 1 : 1 000 000
Již od roku 2009 je Josef známý efektivním využitím 3D tisku k mnoha účelům. Během pandemie COVID zveřejnil svá data pro speciální 3D tištěný obličejový štít a využil českou 3D tiskařskou komunitu k vytištění co největšího počtu jeho dílů, které dodal do místních nemocnic. Byli mezi prvními, kdo využili svého podnikání k nezištné pomoci. V době kritického nedostatku vybavení ochránili tisíce zdravotníků.
https://josefprusa.cz/

Galerie slavnostního večera

earthcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram